fog-79456_1920

Nadejście Człowieka

Już pierwsi ludzie, spoglądając na nieboskłon pełen gwiazd zadawali sobie pytanie: “skąd pochodzę?”. Ta zagadka od zawsze nurtowała człowieka. W trakcie warsztatów dołączymy do naszych przodków w tych rozważaniach filozoficznych oraz zanurzymy się w świat nauki, szukając odpowiedzi na to - jakże ważne - pytanie. Jakie jest nasze kosmiczne zadanie? Będziemy radzić się ekspertów z różnych dziedzin, którzy pomogą nam zajrzeć głębiej w naszą najwcześniejszą ludzką historię. Będzie przestrzeń na rozwijanie własnej wyobraźni, talentów artystycznych i próbowanie sił w zupełnie nowych dziedzinach.

La nazione unica

"Piekarz musi mieć buty, więc do szewca iść trzeba. No, a gdyby nie piekarz, toby szewc nie miał chleba!" Odkrycie, że wszyscy ludzie są wzajemnie połączeni siecią współzależności, to początek rozważań na temat Jednego Narodu, czyli La Nazione Unica. Maria Montessori widziała w dzieciach potencjał i nadzieję. To dzieci stworzą nowe społeczeństwo, naród ludzi żyjących w pokoju. Dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia jak nikt inny potrafią zachwycić się wartością pracy rąk ludzkich na rzecz drugiego człowieka.

clasped-hands-541849_1920

needle-1687388_1920

Linia człowieka

Kiedy człowiek pojawił się na Ziemi, wszystko wydawało się być wcześniej dla niego przygotowane. Były odpowiednie kamienie, z których można było zrobić narzędzia. Były rośliny, którymi dało się zaspokoić głód. Był ogień, który wreszcie można było okiełznać. Miejsca, w których dobrze się żyło i budowało schronienie. Kiedy to się działo? Gdzie? O tych, i o wielu innych fascynujących faktach, których historię czytamy z kamieni, będzie mowa w trakcie rozwijania pierwszej Linii Czasu Człowieka.

Anatomia zwierząt cz I
W tym tygodniu zajmiemy się zwierzęcym wnętrzem - i to w sensie dosłownym! Nasze badania dotyczyć będą szkieletu bezkręgowców i kręgowców. Bazując na uprzednio zdobytej wiedzy na temat różnych grup zwierząt, będziemy je porównywać i badać pod kątem ich wewnętrznej konstrukcji. Nie zabraknie też oczywiście miejsca na przyjrzenie się szkieletowi człowieka.

cattle-skull-67740_1920