Young plants in pile of earth, concept of new life

 

Życie
W tym tygodniu przyjrzymy się uważniej naszej pięknej planecie. W dużej skali zajmiemy się budową wnętrza Ziemi. Będą nas interesować płyty tektoniczne, wulkany i tworzenie się gór. Poznamy zjawisko subdukcji i izostazji. Część naszej uwagi poświęcimy powierzchni planety: formy wody i lądu, kontynenty i państwa. Chętni będą eksplorować hydrosferę. W mikroskali będziemy badać naturę pierwiastków, z których zbudowana jest Ziemia. Przeprowadzimy wiele eksperymentów związanych z mieszaniem substancji. Dowiemy się, jakie właściwości mają poszczególne stany skupienia. Na koniec sprawdzimy, co to takiego "grawitacja" i czym się różni od przyciągania".

Czarna wstęga
Tym razem zajmiemy się czasem z perspektywy mówienia o przeszłości. Dowiemy się dlaczego nie było roku "0" i czym są lata "naszej ery". Nasze rozumienie czasu stanie się coraz bardziej uporządkowane i świadome.

IMG_5168

china

La Nazione Unica
Podczas tego warsztatu poznamy różne cechy zwierząt, które staną się istotne dla zrozumienia Opowieści o Życiu na Ziemi, którą usłyszymy na warsztacie "Życie". Pierwsza wiedza o zwierzętach tworzy również fundamenty dla późniejszej klasyfikacji królestwa zwierząt. Już od pierwszych warsztatów wdrażamy koncept "budowania wiedzy na wiedzy" z zakresu zoologii.

Termin: 04-08 stycznia

Godziny: 09.00-13.00

Zapewniamy wodę i ekologiczne przekąski. Prosimy o informację w razie alergii.
Na czas warsztatów, do dyspozycji rodziców przygotowaliśmy wygodne pomieszczenie z aneksem kuchennym (lodówka, zlew, mikrofalówka).