Naszą misją jest wspieranie rozwoju dzieci,
które będą tworzyć świat jutra.

DSC_6408

Monika Borek

Moja przygoda z Montessori zaczęła się w 1998 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tam odkryłam, że można uczyć się z pasją i radością od najmłodszych lat, że tysiąc jest cięższy od jedności, a koło ma nieskończoną ilość kątów... Idąc za tą fascynacją, ukończyłam na UJ międzynarodowe studia z pedagogiki Montessori z terapią dla dzieci w wieku 3 - 6+, gdzie moim mentorem był światowej sławy profesor Theodor Hellbrügge. Po czterech latach doświadczeń w przedszkolu i szkole Montessori ruszyłam na Daleki Wschód, by jako Principal Lecturer w Modern Montessori International szkolić nauczycieli i wykładowców Montessori w Singapurze, Indiach, Tajlandii, Indonezji, Malezji i na Sri Lance. Po powrocie do Europy poszerzyłam swoją wiedzę i doświadczenie, kończąc kurs Montessori dla Najmłodszych przy Polskim Stowarzyszeniu Montessori, cały czas aktywnie współpracując z dziećmi i rodzicami w klasach przedszkolnych i jako wykładowca w Polskim Instytucie Montessori (PIM). Od 2014 roku jestem CEO Montessori Education, zajmując się szkoleniami dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną żyć z dziećmi tak, aby mogły rozwijać się zgodnie z własną naturą.
Idea Montessori City powstała w odpowiedzi na rosnącą świadomość tych, którzy w edukacji domowej widzą szansę na aktywną, pełną radości edukację. Przykładem może być Staś - mój syn, edukowany domowo od samego urodzenia.

Montessori City powstało jako odpowiedź na potrzeby warszawskich rodzin edukacji domowej i profesjonalistów, pragnących pogłębić swoją
wiedzę na temat edukacji bazującej na rozwoju.