hs-2006-55-a-full_tif

 

Kosmos
Wielka lekcja otwiera dwa bardzo ważne działy: nauka o Wszechświecie i nauka o Ziemi. W pierwszym tygodniu zajmiemy się głównie kosmosem. Dzieci będą podążać za wybranymi przez siebie wątkami z Opowieści O Powstaniu Wszechświata. Każdego może zaintrygować coś innego w tej niezwykłej historii: galaktyki, gwiazdy, planety czy sama Ziemia. W Montessori kochamy kosmiczne opowieści, ponieważ są to historie o czymś co naprawdę się wydarzyło. 6-12 to wiek wyobraźni. Dzieci fascynują się wszystkim, co jest niedostępne dla zmysłów. Maria Montessori mówiła, że wyobraźnia jest statkiem kosmicznym, ponieważ może zabrać dziecko w każde możliwe miejsce, jak i wehikułem czasu, ponieważ pozwala na przeniesienie się do bardzo odległych czasów. Gdzie przeniesie się Twoje dziecko?

Czas
Aby zbudować solidne fundamenty do późniejszych tematów z historii, w tym tygodniu zajmiemy się czasem. Spojrzymy na organizację roku z różnych perspektyw: dni, tygodni i miesięcy. Zdobędziemy nowe słownictwo związane z mówieniem o czasie. Zajmiemy się relacją czasu z gramatyką. Odbędziemy, krótką podróż etymologiczną w języku polskim oraz angielskim. Trudno pomyśleć, że czas może być aż tak ciekawy!

time02

Zwierzęta
W pierwszym tygodniu rozpoczniemy poszerzać naszą wiedzę na temat zwierząt. Poznamy ich różne cechy, które staną się dla dzieci istotne w trakcie słuchania Opowieści o Życiu na Ziemi, w trzecim tygodniu naszej pracy. Pierwsza wiedza o zwierzętach tworzy również fundamenty dla późniejszej klasyfikacji królestwa zwierząt. Już od pierwszych warsztatów pragniemy bardzo świadomie wdrażać koncept "budowania wiedzy na wiedzy" z zakresu zoologii.